تبلیغاتhttp://baharestan.biz/uploads/HMoon.gif

فیلم جنجالی و دیدنی نیوه مانگ ( نیمه ماه )

اثری دیگر از كاگردانی بین المللی ایران بهمن قبادی 

با بازی جنجالی هدیه تهرانی و گلشیفته فراهانی

برنده چندین و چند جایزه بین المللی...!!!

1 DVD

http://baharestan.biz/uploads/half_moon2.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

فیلم در روستایی در كردستان ایران شروع می شود. كاكو كردی سرزنده و ساده دل است كه از كار رانندگی اتوبوس روزگار می گذراند، اما به هنر موسیقی، به ویژه موسیقی سنتی مردم خود علاقه ای وافر دارد. او در گیر و دار یك معركه جنگ خروس با تلفن همراه (موبایل) پیامی از "استاد مامو" دریافت می كند. استاد مامو موسیقی دان یا نوازنده ای سالخورده است كه همه كردهای هنردوست، مانند كاكو او را بزرگترین استاد زنده موسیقی كردی می دانند و برایش احترامی بی حد قائل هستند.

 

هدیه تهرانی و گلشیفته فراهانی در نقشی متفاوت با گریمی متفاوت ....

http://baharestan.biz/uploads/half_moon1.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

 او طبعا به خاطر سیاست های هنری رایج در جمهوری اسلامی از زندگی فعال هنری باز مانده است. در عراق رژیم صدام حسین سقوط كرده است. كردهای كشور پس از تحمل دهها سال اسارت و بی‌داد، سرانجام در مناطق خود به آزادی دست یافته اند و پس از ۳۷ سال اختناق بیرحمانه توانسته اند با هویت قومی خود یگانه شوند. این رویداد تاریخی نه تنها برای كردهای عراق بلكه برای تمام كردهای منطقه كه در كشورهای عراق و ایران و تركیه و سوریه پراكنده هستند، خبری فرخنده است.

فیلم نیوه مانگ نام آخرین ساخته بلند سینمایی بهمن قبادی كارگردان نامی ایران و كردستان است. كه در جشنواره های متعدد بین المللی از جمله جشنواره سن سباستین شركت كرده و جوایز معتبری را كسب نموده است و در حال  در بسیاری ار سینماهای كشورهای اروپایی، ژاپن و آمریكا اكران شد است.

http://baharestan.biz/uploads/half_moon5.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

فیلم نیمه‌ ماه ساخته‌ بهمن قبادی و محصول مشترك ایران، عراق، اتریش و فرانسه،‌ جایزه‌ تماشاگران بیست و ششمین فستیوال بین المللی فیلم استانبول را از آن خود كرد.

 

فیلم نیمه‌ ماه‌ داستان نوازنده‌ پیر و سرشناس كرد را روایت می كند كه به همراه‌ فرزندانش ‌و پس از سرنگونی حكومت صدام برای اجرای كنسرت موسیقی به‌ كردستان عراق می روند.

هدیه‌ تهرانی ، گلشیفته‌ فراهانی و حسن پور شیرازی جزو بازیگران اصلی این فیلم هستند.

http://baharestan.biz/uploads/half_moon4.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

بیوگرافی بهمن قبادی :
همن قبادی در سال 1348 در شهر مرزی بانه كردستان به دنیا آمد. او چهارمین فرزند خانواده هفت نفری ‌شان است و اولین پسر خانواده. تا 12 سالگی در بانه زندگی كرد و بعد از آن جنگ‌ها و آشوب‌های منطقه او و خانواده‌اش را راهی سنندج ( مركز استان كردستان ) كرد.

تحصیلات متوسطه ‌اش را در سنندج به پایان برد و سال 1371 برای ادامه تحصیل در دانشگاه، به تهران آمد و در رشته فیلم‌ سازی در دانشگاه صدا و سیما مشغول به تحصیل شد، ولی دانشگاه را رها كرد و به انجام نرساند.

او معتقد است هر آنچه در سینما دارد حاصل تجربیاتی‌ست كه با ساختن فیلم های كوتاهش به دست آورده است.

http://baharestan.biz/uploads/half_moon3.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

قبادی در سال های پایانی دهه 60 به عكاسی هنری و صنعتی روی آورد. بی‌شك تاثیر عكاسی در نگاه او به جهان تصویر گرش انكار ناپذیر است. پس از آن، با ساخت فیلم‌های هشت میلی‌متری به فیلم‌سازی روی آ ورد. حاصل آن دوران، تعدادی فیلم داستانی و مستند هشت میلی‌متری است. فیلم‌ های كوتاه قبادی از نیمه دهه 1370 مورد توجه قرار گرفتند و توانستند جوایز داخلی و خارجی متعددی را نصیب قبادی كنند.
 

با فیلم زندگی در مه، مسیر تازه‌ای در كارنامه او گشوده شد. این فیلم جوایز متعدد بین ‌المللی را به دست آ ورده و عنوان ((پر افتخار ترین مستند تاریخ ایران)) را نیز به خود اختصاص داده است. وی با ساخت فیلم بلند «زمانی برای مستی اسب ‌ها» به جرگه فیلم‌سازان حرفه‌ای پیوست.

این فیلم، نخستین فیلم مستند كردی زبان تاریخ سینمای ایران است.

http://baharestan.biz/uploads/half_moon6.jpg

قیمت : 4000 تومان

           

http://baharestan.biz/uploads/VMoon.gif          http://baharestan.biz/uploads/VMoon.gif